2018-2019 Season

Region IV Championship

  • Apologetics
    • 10th – Jala B
    • 15th – Emma W
  • Duo Interpretation
    • 2nd – Kate A / Violet M
  • Illustrated Oratory
    • 7th – Andrew S
  • Impromptu
    • 11th – Jala B
    • 20th – Catherine R
    • 24th – Zane G
  • Open Interpretation
    • 14th – Cora S
  • Oratorical Interpretation
    • 3rd – Paul S
    • 10th – Josiah C
    • 11th – Andrew S
  • Persuasive
    • 8th – Josiah C
  • Ironman Award
    • Josiah C
  • Lincoln Douglas
    • 16th – Zane G
  • Team Policy
    • 8th – Josiah C / Paul S
    • 14th – Jala B / Andrew S

CFC Jr. Tournament

  • Junior Apologetics
    • 2nd – Julie P
  • Junior Impromptu
    • 3rd – Charlotte M
  • Junior Interpretation
    • 1st – Analiese S
  • Junior Platform
    • 1st – Julie P
    • 3rd – Audrey P

Beorne, TX South Qualifier

  • Apologetics
    • 2nd – Jala B
    • 13th – Emma W
  • Duo Interpretation
    • 1st – Jonathan A / Matthew M
    • 2nd – Andrew S / Paul S
  • Illustrated Oratory
    • 6th – Andrew S
  • Impromptu
    • 12th – Gillian R
    • 15th – Jala B
  • Open Interpretation
    • 6th – Charlotte R
    • 7th – Violet M
  • Lincoln Douglas
    • 9th – Gillian R
  • Team Policy
    • 1st – Andrew S / Paul S
  • Team Policy Speaker
    • 10th – Paul S
  • Junior Apologetics
    • 1st – Audrey P
    • 2nd – Julie P
  • Junior Impromptu
    • 3rd – Phoebe M
  • Junior Interpretation
    • 1st – Luke M
    • 2nd – Charlotte M
    • 2nd – Joel W
    • 3rd – Abigail R
    • 3rd – Margaret R
  • Junior Platform
    • 3rd – Julie P

Dallas, TX National Mixer

  • Apologetics
    • 14th – Jala B
  • Biblical Thematic
    • 6th – Josiah C
  • Duo Interpretation
    • 4th – Andew S / Paul S
    • 6th – Jonathan A / Matthew M
    • 7th – Kate A / Violet M
  • Illustrated Oratory
    • 11th – Andrew S
    • 12th – Josiah C
  • Impromptu
    • 11th – Jennifer P
    • 15th – Jala B
    • 16th – Zane G
  • Open Interpretation
    • 16th – Cora S
  • Oratorical Interpretation
    • 9th – Paul S
    • 11th – Josiah C
    • 14th – Andrew S
  • Persuasive
    • 19th – Josiah C
  • Lincoln-Douglas Speaker
    • 8th – Zane G

Navasota, TX South Qualifier

  • Team Policy
    • 6th – Josiah C / Paul S
    • 8th – Jala B / Andrew S
  • Lincoln-Douglas
    • 9th – Zane G
  • Duo Interpretation
    • 4th – Kate A / Violet M
    • 7th – Andrew S / Paul S
  • Illustrated Oratory
    • 4th – Andrew S
    • 5th – Josiah C
  • Impromptu
    • 6th – Jennifer P
    • 14th – Zane G
    • 21st – Jala B
    • 22nd – Gillian R
    • 23rd – Catherine R
  • Open Interpretation
    • 10th – Violet M
  • Oratorical Interpretation
    • 5th – Paul S
    • 9th – Jennifer P
  • Persuasive
    • 6th – Catherine R
    • 11th – Josiah C
  • Team Policy Speaker
    • 2nd – Paul S

Brenham, TX All Region Qualifier

  • Team Policy
    • 8th – Jala B / Andrew S
    • 15th – Josiah C / Paul S
  • Lincoln-Douglas
    • 2nd – Zane G
  • Apologetics
    • 22nd – Josiah C
  • Duo Interpretation
    • 3rd – Jonathan A / Matthew M
    • 6th – Kate A / Violet M
    • 15th – Andrew S / Paul S
  • Illustrated Oratory
    • 6th – Cora S
  • Impromptu
    • 8th – Jala B
  • Informative
    • 19th – Zane G
  • Oratorical Interpretation
    • 4th – Emma W
    • 6th – Josiah C
    • 9th – Paul S
  • Persuasive
    • 16th – Josiah C
  • Lincoln-Douglas Speaker
    • 2nd – Zane G
  • Junior Duo Interpretation
    • 1st – Audrey P / Julie P
    • 3rd – Margaret R / William R
  • Junior Pursuasive
    • 3rd – William R
  • Junior Open Interpretation
    • 3rd – Analiese S